Realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt pod nazwą „Biblioteka Rodzin” nabiera rozmachu. Już w najbliższą sobotę (21 maja) w Poczytalni przy ul. Tadeusza Kościuszki 8A będą aż dwie okazje, żeby na własne oczy się o tym przekonać.

Od godziny 12.00 do 14.00 gościem legionowskiej Poczytalni będzie Agnieszka Ciesielska – psycholożka, która pracuje z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami z zespołem Aspergera, z ADHD, ludźmi mającymi trudności w relacjach z rówieśnikami, z radzeniem sobie z emocjami lub z niskim poczuciem własnej wartości. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej ekspertka omówi sposoby motywowania dzieci do czytania oraz przedstawi korzyści, jakie ono niesie. Prowadząca wyjaśni również, jaką rolę odgrywa wzrok w nauce czytania, czym jest bajkoterapia i jak może pomóc w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Druga część spotkania będzie natomiast przeznaczona na wyjaśnienie wątpliwości uczestników oraz na pytania, które do 19 maja można wysyłać na adres pytania@bibliotekalegionowo.pl.

Na zajęcia z sobotnie psycholożką organizatorzy zapraszają wszystkie osoby mające dzieci oraz pracujące z dziećmi: rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli czy też bibliotekarzy. W czasie warsztatów maluchami zajmą się animatorzy z Poczytalni. Warto wspomnieć, że osoby, które wezmą udział w warsztatach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Tego samego dnia, czyli w najbliższą sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza także na bezpłatne rodzinne warsztaty, zainspirowane książką „Kamienica” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. One również odbędą się w ramach projektu „Biblioteka Rodzin”. Te dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajęcia poprowadzi znany i uwielbiany ilustrator książek dziecięcych, Daniel de Latour – autor ilustracji między innymi do książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. W trakcie warsztatów rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję poznać zasady tworzenia książek typu pop-up. Prowadzący wykona z uczestnikami trójwymiarowy model pokoiku kamienicy, każdy będzie miał też możliwość własnoręcznie umeblować stworzone przez sobie pomieszczenie. A to oczywiście nie wszystko! I najlepiej osobiście się o tym przekonać.

Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 maja pod adresem: zapisy@bibliotekalegionowo.pl.