Z myślą o wczesnej profilaktyce chorób wśród mieszkańców miasta i okolic, od 16 do 20 maja legionowski szpital WIM proponuje bezpłatne konsultacje lekarskie, porady specjalistów i badania przesiewowe. Celem akcji prowadzonej w ramach Tygodnia Zdrowia jest ustalenie konieczności dalszej diagnostyki lub leczenia, a także rozpowszechnienie modelu wczesnego rozpoznawania i diagnozowania chorób oraz aktywnych i odpowiedzialnych zachowań zdrowotnych.

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczna pozwalają zapobiegać chorobom, a regularna kontrola stanu zdrowia umożliwia wczesne wykrywanie schorzeń u osób narażonych na zachorowanie, zwiększa szansę kontroli chorób i ogranicza ich skutki. Mając to na uwadze, pod hasłem „Zainwestuj w siebie, w swoje bezpieczeństwo i przyszłość”, legionowski szpital Wojskowego Instytutu Medycznego postanowił aktywnie włączyć się do działań pod szyldem Tygodnia Zdrowia, które w maju będą realizowane w jego poradniach specjalistycznych.

Jeśli chodzi o szczegóły szpitalnej promocji na zdrowie, pacjenci otrzymają możliwość skorzystania z konsultacji profesjonalistów WIM w zakresie: kardiologii (wywiad, badanie EKG, badania laboratoryjne tj. pomiar poziomu glukozy i cholesterolu), ginekologii (wizyta profilaktyczna), okulistyki (wizyta profilaktyczna, badanie przesiewowe w kierunku zaćmy i jaskry), chirurgii (konsultacja bariatryczna, leczenia otyłości, chorób piersi, endokrynologii i chirurgii ogólnej), endoskopii (wywiad, skierowanie na badanie kału na krew utajoną), a także chorób cywilizacyjnych (wywiad).

Na wizyty można umawiać się od 4 maja, korzystając z numeru telefonu: 22 381 25 25.