W najbliższą sobotę (7 maja) Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza mieszkańców na kolejne bezpłatne warsztaty z ekspertem, odbywające się w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą „Biblioteka Rodzin”.

W sobotę 7 maja, w godzinach 12.00-14.00, gościem Poczytalni będzie Aleksandra Jaworska – fizjoterapeutka i terapeutka integracji sensorycznej, która specjalizuje się w pracy z dziećmi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, wadami genetycznymi, chorobami nerwowo mięśniowymi oraz wadami postawy. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej ekspertka przedstawi praktyczne wskazówki na temat postawy ciała w siadzie i staniu. Wyjaśni zebranym, jak osiągnąć prawidłową pozycję dziecka, uwzględniając jego dysfunkcje i potrzeby. Omówi również wpływ czynników zewnętrznych na skupienie uwagi dziecka na nauce. Druga część spotkania będzie przeznaczona na wyjaśnienie wątpliwości uczestników oraz na pytania, które można wysyłać do 4 maja na adres pytania@bibliotekalegionowo.pl.

Warsztaty są skierowane do opiekunów maluchów w każdym wieku. Na zajęcia w ramach projektu „Biblioteka Rodzin” organizatorzy zapraszają rodziców wraz z dziećmi. W czasie warsztatów zajmą się nimi animatorzy z Poczytalni. Osoby, które wezmą udział w spotkaniach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.