W najbliższą sobotę (23 kwietnia), w godzinach 12.00-14.00, legionowską Poczytalnię odwiedzi Bożena Kiewel – pedagożka i reedukatorka, która od ponad trzydziestu lat pomaga dzieciom oraz młodzieży pokonać trudności w nauce i czytaniu. Spotkanie odbędzie się w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą Biblioteka Rodzin.

Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza rodziców na cykl spotkań warsztatowych z ekspertami: pedagogiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem. Sobotnie spotkanie będzie się składać z dwóch części. W pierwszej zostaną omówione symptomy dysleksji na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Prowadząca wyjaśni też, jak należy pracować z dzieckiem mającym trudności w nauce; powie, jak je zwalczyć, oraz przedstawi środki dydaktyczne pozwalające na uatrakcyjnienie procesu uczenia się. Natomiast w drugiej części spotkania ekspertka odpowie na wszystkie pytania, również te, które do 20 kwietnia można przesyłać na adres: pytania@bibliotekalegionowo.pl.

Na zajęcia w ramach projektu Biblioteka Rodzin organizatorzy zapraszają rodziny razem z dziećmi. Na czas zajęć opiekę nad maluchami przejmą animatorzy z Poczytalni. Warto też wspomnieć, że osoby, które wezmą udział w warsztatach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o ich ukończeniu.