Porażka, odwołany mecz i grad bramek w zremisowanym spotkaniu derbowym – to bilans drużyn z powiatu w legionowskiego w ostatnich kolejkach IV ligi i ligi okręgowej w grupie Warszawa 1. Ale w miniony weekend już sobie nie pograły. Ze względu na zimową aurę piłkarze zaliczyli przymusową przerwę.

W rozgrywanej przed tygodniem kolejce porażkę zanotował czwartoligowy Sokół Serock. Na własnym boisku „mydlarze” przegrali 1:2 z KS CK Troszyn. Odwołany został wyjazdowy mecz Legionovii II Legionowo z Józefovią Józefów. Nowy termin tego spotkania to 6 kwietnia, godzina 20.00. W derbach powiatu zmierzyły się dwa zespoły grające w lidze okręgowej: Madziar Nieporęt i Dąb Wieliszew. Bratobójcze starcie zakończyło się podziałem punktów i wynikiem 3:3.

W następnej kolejce forBET IV ligi Sokół Serock miał zagrać na wyjeździe z Narwią Ostrołęka, grające w okręgówce rezerwy Legionovii planowały podjąć Bug Wyszków, Dąb Wieliszew, również na własnym boisku, miał zagrać z KS Wesoła, a Madziar Nieporęt zmierzyć się na wyjeździe z drugą drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Niestety nic z tego nie wyszło. Ponieważ w miniony weekend pogoda nikogo nie rozpieszczała, także zawodnicy i kibice drużyn piłkarskich grających w niższych klasach rozgrywkowych musieli się pogodzić z przymusową pauzą.

Z powodu złego stanu boisk spowodowanego intensywnymi opadami śniegu, jakie towarzyszyły nam przez cały zeszły weekend, wszystkie mecze 21. kolejki w forBET IV lidze i 19. kolejki w klasie okręgowej odwołano. Ich nowe terminy nie zostały jeszcze ustalone. Na szczęście prognozy pogody na najbliższy weekend są już zdecydowanie bardziej wiosenne, wszystko wskazuje więc na to, że mecze następnej kolejki zostaną rozegrane już bez żadnych problemów.

W sobotę (9 kwietnia) o godzinie 11.00 Sokół Serock podejmie u siebie Huragan Wołomin. Legionovia II Legionowo 10 kwietnia o godzinie 12.00 na własnym boisku zagra z drugą drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Dąb Wieliszew 9 kwietnia o 16.00 zmierzy się na wyjeździe ze Startem Otwock, a Madziar Nieporęt tego samego dnia o 15.00, również na boisku rywala, zagra z KS Wesoła.