Pierwszy dzień wiosny za nami. Posadzone późną jesienią ubiegłego roku w „Parku Kieszonkowym” krokusy, tulipany oraz przebiśniegi zaczynają budzić się do życia. W miejscu, gdzie kiedyś stała przepompownia ścieków, Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „Legionowo” Sp. z o.o. przywróciło ten teren naturze oraz mieszkańcom miasta.

Dzisiaj, gdy odwiedzamy na Osiedlu Młodych „Park Kieszonkowy”, usytuowany u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej, dostrzegamy, jak mieszkańcy – ci starsi i ci nieco młodsi, spacerują oraz korzystają z uroków natury. W pierwszych dniach wiosny w parku obserwujemy, jak pięknie zakwitły krokusy. Jesienią Wodociągi Legionowskie posadziły tam 150 sztuk cebulek krokusów, 150 sztuk przebiśniegów oraz 200 sztuk tulipanów. Na urok zakwitnięcia dwóch ostatnich jeszcze chwilę poczekamy.

Na terenie parku posadzono rośliny ozdobne, jak również krzewy i drzewa (ostatnio piękne platany), posiano trawę oraz łąkę kwietną. Na klombach posadzono byliny i odporne na suszę rośliny, takie jak tawuła wczesna, rajskie drzewko, ligustr pospolity, pięciornik krzewiasty, krzewy róż oraz atrakcyjne trawy ozdobne. Zamontowany został również system nawadniający cały teren. Na skwerze zadbano o istniejące tam drzewa. Obiekt zaprojektowany został tak, aby służył zarówno starszym, jak i młodszym osobom. W ogrodzonym parku ścieżki prowadzą do boiska i do małego placu zabaw. Cały kompleks, liczący prawie 2 tys. metrów kwadratowych, wkomponował się w otaczającą przestrzeń i dzięki staraniom Wodociągów Legionowskich każdy mieszkaniec naszego miasta może z niego korzystać o każdej porze roku.