Od 22 marca legionowianki i legionowianie znów mają nową opcję poruszania się po mieście. Tego dnia na jego ulicach pojawiły się elektryczne hulajnogi należące do obecnej już w ponad 20 miastach firmy Lime, jednego z największych i najdłużej działających tego rodzaju podmiotów na polskim rynku.

Hulajnogi, którymi od poprzedniego wtorku można poruszać się po mieście, posiadają sprawdzoną konstrukcję, charakteryzującą się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Aby skorzystać z takiego elektrycznego,ekologicznego jednośladu, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR. Na start firma Lime przygotowała specjalną promocję. Z kodem CZESCLEGIONOWO nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod jest ważny do 5 kwietnia bądź do wyczerpania limitu). Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna przez całą dobę, można uzyskać, zgłaszając taką potrzebę za pośrednictwem wspomnianej aplikacji.

Ponieważ firma Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników, już sama aplikacja zapewnia im podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz mini przewodnik użytkownika hulajnogi. Ci zaś, którym sama „apka” nie wystarczy, powinni znać 5 najważniejszych zasad odpowiedzialnego korzystania z elektrycznej hulajnogi. Są one następujące:
• Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h bądź, w innych przypadkach, chodnik.
• Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
• Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
• Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
• Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.