fot. arch.

Liderująca po rundzie jesiennej w trzecioligowej tabeli Legionovia KZB Legionowo zakończyła już okres przygotowań do drugiej rundy rozgrywek. Zarówno rezultaty, jak również prezentowana podczas sparingów dyspozycja drużyny pozwalają kibicom z optymizmem spoglądać w stronę piłkarskiej wiosny.

W przedostatni sparingowy weekend przed startem rundy wiosennej piłkarze Legionovii KZB Legionowo zmierzyli się z kolejnymi czwartoligowcami: Hutnikiem Warszawa i Mazurem Karczew. Pierwszy sobotni (26 lutego) mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Legionovii, w drugim zaś padł remis. Podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali zespół z Warszawy aż 8:0. Cztery bramki strzelił w tym sparingu Dariusz Zjawiński, a po jednej zaliczyli Bartosz Mroczek, Konrad Zaklika oraz Michał Bajdur. Natomiast spotkanie z Mazurem zakończyło się wynikiem 1:1, a jedyną bramkę dla Novii strzelił Sebastian Pociecha.

Dwa ostatnie sprawdziany przed startem rundy wiosennej zawodnicy Legionovii KZB Legionowo zaliczyli natomiast w miniony weekend. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Michała Pirosa był lider drugiej grupy IV ligi, czyli MKS Piaseczno. Legionovia wygrała to spotkanie 3:1, a bramki dla biało-żółto-czerwonych strzelili Koziara, Mroczek oraz Bajdur. W drugim meczu Legionovia zagrała z Drukarzem Warszawa. Tym razem w barwach Legionovii wystąpili głównie zawodnicy rezerwowi. Przełożyło się to też na wynik, bo legionowianie przegrali 1:2.

W najbliższy weekend podopieczni trenera Pirosa zagrają już pierwszy po zimowej przerwie mecz o stawkę. I to od razu mecz nie tylko bardzo ważny, lecz także prestiżowy. Na inaugurację rundy wiosennej legionowianie w pojedynku derbowym zmierzą się bowiem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, zajmującym obecnie trzecie miejsce w tabeli i tracącym do liderujących gospodarzy cztery punkty. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 marca o godzinie 15.00 na boisku przy Parkowej.