Całe siatkarskie środowisko było przekonane, że ostatnim uczestnikiem turnieju finałowego Pucharu Polski kobiet będzie ekipa z Polic. Za sprawą IŁCapital Legionovii Legionowo tak się jednak nie stało. Niedoszłego obrońcę tego trofeum mazowszanki ograły w pięciu setach, wyrzucając zaskoczone faworytki za burtę.

Rozgrywki w Pucharze Polski rządzą się wprawdzie swoimi prawami, trudno jednak było oczekiwać, że legionowianki postawią się Chemikowi, który w TAURON Lidze nie oddał jej w tym sezonie nawet seta. Ale w niedzielę szybko udało się im go „odczarować”. Po świetnym początku meczu podopieczne Alessandro Chiappiniego złapały wiatr w… siatkę i twardo biły się z Chemikiem. Dzięki świetnie funkcjonującej zagrywce, popartej kilkoma skutecznymi blokami, wygrały pierwszego seta do 22. Chociaż w drugiej partii do składu policzanek wróciły jego odpoczywające w poprzednim spotkaniu gwiazdy: środkowa Agnieszka Kąkolewska i atakująca Jovana Brakocević-Canzian, nawet one wiele drużynie nie pomogły. Wprawdzie mistrz Polski objął w pewnym momencie zdecydowane prowadzenie, lecz nie zdołał dowieźć go do końca. Napędzana przez Gyselle Silvę Legionovia odwróciła wynik na 16:15, aby w końcu wygrać seta 25:21.

Przegrywając 0:2, ekipa z Polic ostrzej wzięła się do pracy. Z kolei legionowianki zdawały się jakby czekać na ostatniego, piątego seta. W efekcie zdecydowanie przegrały zarówno trzecią, jak i czwartą partię. Ich podrażnione rywalki wygrały je odpowiednio – do 13 i do 14. O losach awansu musiał więc zadecydować tie-break. Lepiej zaczęły go Novianki, szybko wychodząc na 3:0. Prowadzenie udawało im utrzymywać bardzo długo, bo Chemik wyrównał dopiero przy stanie po 11. Tyle że w kolejnych akcjach nadział się aż na trzy bloki dziewczyn z Mazowsza. To głównie dzięki nim wygrały one tie-breaka 15:13, a cały mecz 3:2. I mogły już zacząć myśleć o kolejnym pucharowym starciu.

Grupa Azoty Chemik Police – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (22:25, 21:25, 25:13, 25:14, 13:15)

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Milenković, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Rios.
Legionovia: Grabka, Różański, Erkek, Stefanik, Gryka, Sylva, Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Damaske, Szymańska.
MVP: Aleksandra Gryka (Legionovia).