W minionym tygodniu w podwarszawskim Halinowie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Juniorek w piłce siatkowej. W roli faworyta pojechała na niego ekipa LTS Legionovii, która miała się zmierzyć z warszawskimi Ateną i Spartą oraz LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Ekipa prowadzona przez trenera Pawła Kowala osiąga w tym sezonie świetne wyniki: legionowianki nie tylko wygrały fazę zasadniczą I ligi juniorek, ale także zajęły pierwsze miejsce II ligi seniorek i już niebawem powalczą o awans na zaplecze ekstraklasy. Posiadanie zespołów zarówno w TAURON Lidze, jak i I lidze seniorek, byłoby bezprecedensowym sukcesem legionowskiej siatkówki. W tym roku po raz pierwszy w historii dwa zespoły z Legionowa zagrały również w 1/8 finału TAURON Pucharu Polski.

Nic więc dziwnego, że LTS jechał na finały Mistrzostw Mazowsza Juniorek w roli murowanego faworyta. Młode siatkarki z naszego miasta wywiązały się z tej roli i na całym turnieju przegrały zaledwie jednego seta. Wygrały 3:1 z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki oraz dwa razy 3:0 ze stołecznymi ekipami.

MVP turnieju wybrana została środkowa LTS Gabriela Dębowska. Oprócz niej w zespole wystąpiły: Julia Sobalska (kapitan), Ewelina Kolanek, Aleksandra Walczak, Julia Bartczak, Hanna Tylska, Julia Lenik, Marlena Skórnóg, Magda Kubas, Magda Stambrowska, Marta Łubianka, Michalina Głąb, Maja Gulka, Zofia Ciejka, Julia Strzelecka i Hanna Dul. Sztab szkoleniowy tworzą trenerzy: Paweł Kowal, Wojciech Lalek, Andrzej Kiełczewski i Adrian Tomaszewski.

Już w środę rusza kolejny młodzieżowy turniej z udziałem ekipy LTS Legionovia. Również w Halinowie prowadzone przez trenera Wojciecha Lalka kadetki zagrają o tytuł Mistrza Mazowsza w swojej kategorii wiekowej.

Maciej Szewczyk