W drugi weekend stycznia nad Bałtykiem odbyły się Mistrzostwa Polski w Lodowym Pływaniu federacji IISA (International Ice Swimming Associtation ). Tym samym trzecia edycja Gdynia Winter Swimming Cup była w tym roku gospodarzem najwyższej rangi imprezy krajowych pływaków zimowych. Startowali też na niej zawodnicy Delfina Legionowo, którzy razem przywieźli znad morza sześć medali.

W gdyńskim czempionacie wzięło udział blisko 400 pływaków. Jedną z jego gwiazd był Michał Perl, zawodnik UKS Delfin oraz trener i założyciel grupy Winter Swimmers. W klasyfikacji Open, gdzie rywalizował ze ścisłą krajową czołówką, legionowski rekordzista świata brał udział w sześciu konkurencjach indywidualnych, wygrywając aż cztery z nich. Ścigając się w wodzie o temperaturze około dwóch stopni Celsjusza, zwyciężył na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym oraz na 25 m i 50 m stylem dowolnym. Na pozostałych dystansach, czyli 50 m stylem motylkowym i na 100 m dowolnym zajął odpowiednio – czwarte i piąte miejsce. Lepszego zawodnika na gdyńskich zawodach nie było. – Choć udało mi się wygrać w swoich koronnych konkurencjach, wyraźnie widać, że konkurencja nie śpi i robi się coraz groźniejsza – komentuje swój sukces Michał Perl.

Z kolei Rafał Perl, czyli tata oraz trener Michała, który przygodę z zimowym pływaniem rozpoczął właśnie za namową syna, wystartował W Gdyni w dwóch konkurencjach: na 25 m oraz 50 m stylem dowolnym. Zarówno na jednym, jak i na drugim dystansie wywalczył brązowy medal w swej kategorii wiekowej (45-49 lat). Co do innych reprezentantów Delfina, rywalizujący wśród mastersów Andrzej Fajdasz ścigał się w trzech konkurencjach: na 25 m i 50 m dowolnym oraz 50 m motylkowym. W tej samej kategorii wiekowej, co Rafał Perl, zajął odpowiednio – piąte, siódme i czwarte miejsce. Jak na debiut w zawodach tej rangi, zaprezentował się więc naprawdę dobrze. Zadowolony z siebie mógł też być Piotr Rapacki, trenujący w grupie Winter Swimmers, który w kategorii wiekowej 40-44 lata startował na 100 m (6 miejsce) oraz 250 m stylem dowolnym (4 miejsce).

Warto wspomnieć, że na mistrzostwach w Gdyni pokazali się też młodzi pływacy Delfina. Maciej Perl oraz Jakub Rapacki ścigali się na przewidzianym dla zawodników poniżej 16 roku życia dystansie 25 m, czyli w tzw. morświnkach. Wprawdzie nie zdobyli żadnego medalu, ale dali radę! – Jest to przygotowanie przed prawdziwymi startami w zawodach zimowego pływania. Możemy być dumni, że tak młodzi zawodnicy idą śladami naszego klubowego mistrza i chcą udowadniać, że ich czas wkrótce nadejdzie – komentuje trener Rafał Perl, prezes UKS Delfin Legionowo.