Biorąc pod uwagę porę oddania jej do użytku, legionowianie śmiało mogli uznać tę inwestycję za gwiazdkowy prezent. Teraz, gdy minął miesiąc od oficjalnego otwarcia zmodernizowanego skrzyżowania ulic Suwalnej i Olszankowej, widać już wyraźnie, że po rozpakowaniu ten podarunek bardzo się mieszkańcom podoba.

Końcowym efektem modernizacji głównej lokalnej „krzyżówki” ludzie z osiedla Młodych od pierwszej chwili byli zachwyceni. I trudno się im dziwić, tym bardziej, że trochę się na nią naczekali. – Pierwsze rozmowy były prowadzone ponad siedem lat temu, na posiedzeniu rady osiedla z panią kierownik spółdzielczej administracji. A dzisiaj, w dniu moich urodzin, znalazły one swój finał, za co wszystkim serdecznie dziękuję. Ziściło się nasze marzenie: jest bezpiecznie, jest pięknie, jest przejrzyście. Po prostu wjeżdżamy jak do dużego miasta. Jestem przeszczęśliwa – cieszy się Ewa Skonieczna, przewodnicząca Rady Osiedla Młodych.

Przebudowa głównego osiedlowego skrzyżowania stanowiła odpowiedź na zwiększający się ruch w tej okolicy i rosnącą liczbę jej mieszkańców. Całkowita wartość realizowanego przez Powiat Legionowski zadania to ponad 2,2 mln zł, z czego okrągły milion pochodził z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycję wsparł też legionowski ratusz, przekazując na ten cel 500 tys. zł. Na skrzyżowaniu dołożono lewoskręty, zamontowano sygnalizację świetlną, pojawiły się nowy chodnik i ścieżka rowerowa, wyremontowano też pobliską zatokę autobusową. Natomiast pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostały oddzielone wyspami z kostki brukowej. – To teren, który się dynamicznie rozwija; ważny gospodarczo dla Legionowa i nie tylko. Działa tutaj wiele firm, powstają też osiedla mieszkaniowe i żyje coraz więcej mieszkańców. Jeśli chodzi o tę inwestycję, wydaje się, że wybraliśmy rozwiązanie na ten moment optymalne i bezpieczne. Dziękuję miastu Legionowo za wsparcie. Nie tylko to związane z potrzebami i z definiowaniem tych potrzeb, ale również finansowe – powiedział na otwarciu skrzyżowania starosta Sylwester Sokolnicki.

Wdzięczność dobra rzecz, aczkolwiek z perspektywy władz ratusza wejście w ten interes było „oczywistą oczywistością”. – To skrzyżowanie bardzo istotne z punktu widzenia mieszkańców, dla poprawy komunikacji i przede wszystkim bezpieczeństwa. Miasto Legionowo regularnie wspiera inwestycje Powiatu Legionowskiego. Współpraca układa nam się bardzo dobrze i na pewno jest to jedna z wielu inwestycji, które są jeszcze przed nami – ma nadzieję Ida Parakiewicz-Czyżma, sekretarz miasta Legionowo.

Już pierwsze dni i tygodnie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na Suwalnej dowiodły, że spełnia ona swą podstawową funkcję. Ceną za większe bezpieczeństwo pieszych bywa jednak wolniejszy czas przejazdu poruszających się tą ulicą kierowców. Ceną na szczęście płaconą tylko głównie w godzinach szczytu.

Poprzedni artykułZakaz z promilami
Następny artykułSkok na promile
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.