O tym, że legionowskich seniorów płci obojga ciągnie na scenę, wiadomo nie od dzisiaj. Dlatego wieści o powstaniu grupy teatralno-muzycznej Soprano powinny wielu z nich ucieszyć. Kolejnym artystom w sile (trzeciego) wieku daje ona bowiem szansę poflirtowania ze sztuką.

Kierowana przez Zygmunta Malewicza grupa Soprano narodziła się, by tak rzec, na łonie Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jej członkowie mają chęć zajmować się przede wszystkim śpiewaniem oraz małymi formami teatralnymi. Aktualnie jest ich ponad tuzin. Co więcej, pod koniec listopada „sopraniści” przeszli już sceniczny chrzest bojowy, występując podczas Konwentu Rad Seniorów, odbywającego się w sali widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury. Zaprezentowali tam kilka utworów związanych z wojskowością. – Dlaczego wybraliśmy akurat piosenki żołnierskie? Ponieważ 29 listopada przypada rocznica zrywu podchorążych, czyli Powstania Listopadowego, uważaliśmy, że tematyka piosenki żołnierskiej jest najbardziej adekwatna do wydarzenia – tłumaczy Zygmunt Malewicz.

Trwające około dwóch godzin próby grupy Soprano odbywają się w budynku LUTW przy ul. Piłsudskiego 3 (wejście od ul. Kopernika). Artyści spotykają się tam w środy i piątki, rozpoczynając zajęcia o godzinie 10.00. – Panuje u nas bardzo miła atmosfera, dlatego warto dołączyć do grupy. Również po to, aby poznać nowe osoby oraz po prostu dobrze się bawić – dodaje szef zespołu Soprano.