fot. Sokół Serock

Ignacy Sławiński, młody tenisista stołowy z Serocka i zawodnik tamtejszego Sokoła, odniósł kolejny sukces na arenie ogólnopolskiej. Ostatnio zajął on drugie miejsce na II Grand Prix Polski Żaczek i Żaków, odbywającym się w dniach 18-19 grudnia w Sępólnie Krajewskim w województwie kujawsko-pomorskim.

Przez fazę grupową Ignacy przeszedł jak burza. Odniósł w niej trzy zwycięstwa i pewnie awansował do fazy pucharowej. W niej 9-letni tenisista stołowy z Serocka sprawił wszystkim ogromną niespodziankę, w 1/8 finału eliminując z turnieju rozstawionego z numerem jeden Jakuba Tureckiego z Gryfa Gdów. Choć serocczanin przegrywał już mecz 0:2, to ostatecznie wygrał go 3:2.

Kolejne zwycięstwa dały Ignacemu Sławińskiemu awans do finału zawodów. Tam spotkał się z turniejową „trójką”, czyli Hubertem Kwiecińskim z Wichra Lisiec. W meczu decydującym o zwycięstwie młody zawodnik Sokoła Serock musiał niestety uznać wyższość wyżej rozstawionego rywala. W finałowym pojedynku Ignacy uległ mu 1:3.

Na najniższym miejscu podium Grand Prix Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym w kategorii chłopcy stanął Mikołaj Pilch z Siemacha Kraków. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się zaś Aleksandra Nawrocka z Orła Wysocko Wielkie, druga była Nicol Bartoszko z AZS UE Wrocław, a trzecia Monika Sonnenberg z Nowa Era Toruń.