Oprócz doskonalących w Delfinie swe umiejętności setek dzieci i młodzieży, legionowski klub może poszczycić się również sporą grupą pływackich „starszaków”. I to pod względem sportowym nie byle jakich. Ostatnio z odbywających się w pierwszej połowie grudnia Zimowych Mistrzostw Polski Masters przywieźli oni łącznie aż osiem medali, w tym dwa złote.

Zimowe zmagania krajowych mastersów przeprowadzono w dniach 11-12 grudnia na poznańskim obiekcie Term Maltańskich. W zawodach wzięło udział niemal pół tysiąca pływaków z całego kraju, a wśród nich znalazła się doborowa szóstka rutyniarzy z UKS Delfin Legionowo: Joanna Żbikowska, Marta Chudorlińska, Alex Strzeszewski, Andrzej Fajdasz, Maciej Dziadecki oraz Michał Perl. Była to jak dotychczas największa ekipa reprezentująca Legionowo na zawodach Masters rangi ogólnopolskiej. I co najważniejsze, ilość płynnie przeszła u jej członków w medalową jakość.

Najlepiej z legionowskich pływaków spisała się Joanna Żbikowska, która w kategorii wiekowej A (25-29 lat) wystartowała na czterech dystansach. W dwóch swoich startach – na 50 oraz na 100 metrów stylem klasycznym okazała się najlepsza, z czasami odpowiednio 36,19 s oraz 1:22,81 s stając na najwyższym stopniu podium. Nieco gorzej spisała się na 50 m stylem dowolnym (30,12 s), gdzie zajęła szóste miejsce, oraz na 100 m stylem zmiennym (1:15,55), gdzie była siódma. Druga z legionowianek, czyli Marta Chudorlińska, wystartowała na czterech dystansach w kategorii 0 (20-24 lata) i także zgarnęła dwa medale: srebrny na 50 m stylem motylkowym (34,57 s), a także brązowy na 50 m klasykiem (37,15 s). Dwa razy była też szósta: na 100 m stylem zmiennym (1:15,89 s) oraz na 50 m stylem dowolnym (30,16 s).

Z kolei Alex Strzeszewski, startujący w kategorii 0 (20-24 lat), wywalczył dwa medale oraz ustanowił na poszczególnych dystansach nowe rekordy życiowe. Najwięcej osiągnął na 100 m stylem dowolnym, gdzie z czasem 54,90 s wywalczył srebrny krążek, natomiast na 50 m stylem motylkowym (26,82 s) przypłynął na metę trzeci. W dwóch pozostałych finałach był czwarty: na 50 i na 200 m stylem dowolnym – 24,73 s i 2:09,73 s. Nie zawiódł też jak zawsze doskonale przygotowany Michał Perl, który wystartował na trzech dystansach w kategorii A (25-29 lat). Zimowy multimedalista i rekordzista świata wygrał rywalizację na 50 m stylem klasycznym (29,34 s), zaś na setkę był trzeci (1:07,64 s). Najgorzej poszło mu na 100 m stylem zmiennym, gdzie z czasem 1:04,19 s zajął siódme miejsce.

Co do pozostałych zawodników Delfina, startujący w kategorii E (45-49 lat) Andrzej Fajdasz zajął czwarte miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2:57,47 s). Startował również na 200 m dowolnym (2:38,56 s – siódme miejsce), 50 m (36,86 s – ósme miejsce) i 100 m stylem grzbietowym (1:21,51 s – piąte miejsce). Jeśli chodzi o Marcina Dziadeckiego, rywalizującego w kategorii D (40-44 lata), zajął on siódmą lokatę na 100 m klasykiem (1:24,62 s) oraz ósmą na 50 m w tym samym stylu (37,77 s).