Domowym starciem z Akademią Koszykówki Legii Warszawa koszykarze Legionu Legionowo zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego grupy B II ligi. W ostatnim w tym roku meczu, rozgrywanym w niedzielę (19 grudnia) w IŁ Capital Arenie Legionowo, legionowianie musieli uznać wyższość stołecznej drużyny, która wygrała 78:70.

Pierwsza kwarta ostatniego w tym roku boju legionowian zakończyła się remisem 23:23, ale drugą i trzecią zdecydowanie wygrali legioniści (24:18 i 16:9). W czwartej kwarcie lepszy był wprawdzie Legion, który wygrał ją 20:15, ale doścignąć rywala już nie zdołał. W legionowskiej drużynie punktowali: Sylwester Kus –19, Przemysław Lewandowski – 12, Rafał Pstrokoński – 10, Mateusz Zawistowski – 10, Bartosz Grudziński – 8, Dariusz Kubica – 7 i Jakub Orłowski – 4. W niedzielnym meczu wystąpili też Michał Rachoń, Jakub Matysiak oraz Anzhei Dziadzevich.

Po czternastu kolejkach koszykarskich zmagań Legion Legionowo zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie siedemnaście punktów, trzy zwycięstwa i jedenaście porażek. Bilans punktów to 994 zdobytych i 1201 straconych. Po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego w grupie B II ligi liderem tabeli z dorobkiem 28 punktów jest Polonia Warszawa.