Policjanci z powiatu zatrzymali dwie kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości: 33-letnia kobieta wpadła w Legionowie, a 38-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Nieporęt. Oboje poszukiwani trafili już do zakładów karnych.

Kobieta w ręce policjantów wpada w poniedziałkowe (13 grudnia) przedpołudnie, w trakcie kontroli jednego z mieszkań na terenie Legionowa. Zgodnie z wydanym przez warszawski sąd nakazem doprowadzenia 33-latka trafiła do aresztu śledczego, gdzie odbędzie dwuletnią karę pozbawienia wolności za rozbój.

Szukany przez Temidę 38-latek wpadł kilka godzin później, podczas kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna kierujący oplem jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, który wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego, celem odbycia kary zastępczej 45 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Policjanci jednocześnie przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 Kodeksu karnego.