fot. arch.

Dla wielu podatników ta informacja może być zaskakująca. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Legionowie zawiadomił bowiem, że w związku z wygaśnięciem umowy z firmą Monetia Sp. z o.o. istniejący w siedzibie skarbówki punkt kasowy będzie działał tylko do końca tego roku. To samo dotyczy innych podobnych punktów na terenie województwa mazowieckiego, które również zostaną zlikwidowane.

To oznacza, że od początku przyszłego roku wszelkich wpłat z tytułu podatków, opłat i niepodatkowych należności budżetowych będzie można dokonywać bezgotówkowo za pośrednictwem rachunku bankowego albo w formie gotówkowej w placówkach bankowych, pocztowych i innych instytucjach płatniczych. – Równocześnie przypominamy, że podatnicy i płatnicy od 1 stycznia 2020 r. posiadają indywidualne mikrorachunki, na które należy dokonywać wpłat między innymi z tytułu podatku PIT, CIT i VAT – radzą urzędnicy ze skarbówki.

Rozliczając się elektronicznie za pośrednictwem serwisu e-Urząd Skarbowy, można również skorzystać z automatycznego przekierowania do swojego banku i szybkich płatności on-line. Numery rachunków bankowych do wpłat z tytułu innych podatków, opłat i niepodatkowych należności budżetowych są dostępne na stronie internetowej urzędu skarbowego.

Poprzedni artykułCzołówka na obwodnicy
Następny artykułApetyt na pomoc
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.