Wśród uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament” nie mogło zabraknąć reprezentantów wieliszewskiego Zespołu Tańca Ludowego Promyki. Wstydu swojej gminie nie przynieśli, potwierdzając w Katowicach, że mimo młodego wieku należą do ścisłej krajowej czołówki.

W imprezie odbywającej się na parkiecie słynnego katowickiego Spodka uczestniczyło dziewięć par z ZTL Promyki. Wprawdzie dla większości z nich był to dopiero trzeci turniej w karierze tanecznej, ale spisali się w nim bardzo dobrze i zaostrzyli sobie apetyty na kolejne sukcesy. Co do konkretnych lokat, w kat. I Arek Piasecki i Michalina Majewska oraz Wojtek Typek i Basia Żaluk doszli do półfinału, zaś Kuba Stasiorczyk i Natalia Brukwicz po raz kolejny zameldowali się w ścisłym finale, zajmując szóste miejsce. W kat. II C Kacper Strzelczyk i Ariana Fijałkowska znaleźli się w ćwierćfinale, natomiast Adrian Ostaszewski i Róża Jabłonowska oraz Piotr Żaluk i Tosia Bańkowska dotarli do półfinału. Druga z wymienionych par zajęła w nim dziesiąte miejsce. W kat. IV B para Bartosz Wylęgły i Jagoda Rydelek znalazła się po raz pierwszy w ścisłym finale, zajmując piąte miejsce, zaś w kat. V B Witold Jakóbczak oraz Julia Leszczyńska awansowali do finału, plasując się w nim na szóstej pozycji.

Szczególne gratulacje należą się Kubie Rembelskiemu oraz Julii Kowalik, którzy w prestiżowej klasie V A pokonali wszystkie startujące pary i zdobyli w katowickim turnieju pierwsze miejsce.