Drużyny piłkarskie z terenu powiatu legionowskiego grające na co dzień w niższych klasach rozgrywkowych rundę jesienną zakończyły już przed tygodniem. A jak się w niej spisały? Zapraszamy na małe podsumowanie.

W najlepszych nastrojach przerwę zimową spędzą najpewniej gracze drugiej drużyny Legionovii Legionowo, którzy po piętnastu kolejkach zajmują czwarte miejsce w tabeli. Umiarkowane powody do optymizmu mogą też mieć dwaj beniaminkowie: czwartoligowy Sokół Serock i grający w lidze okręgowej Madziar Nieporęt. Obu tym zespołom po fatalnej pierwszej połowie rundy, w której niemal zupełnie nie punktowały, udało się w końcu opuścić dno tabeli i mieć nadzieję na lepsze wyniki wiosną. Ostatnia z drużyn z powiatu, czyli Dąb Wieliszew, plasuje się aktualnie w dolnej połowie tabeli i po całkiem niezłym poprzednim sezonie w tym zalicza lekki spadek formy.

Sokół Serock rundę jesienną w IV lidze w grupie Warszawa I zakończył na szesnastej pozycji, wyprzedzając Drukarza Warszawa i Makowiankę Maków Mazowiecki. W siedemnastu spotkaniach serocczanie uzbierali 11 punktów. Trzy mecze wygrali, dwa zremisowali i aż dwanaście przegrali. Ich bilans bramkowy to 26-46. Rezerwy Legionovii są obecnie czwarte w tabeli ligi okręgowej w grupie pierwszej. Po piętnastu kolejkach mają na swoim koncie 29 punktów, dziewięć zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy „dwójki” to 44-21. Dąb Wieliszew jesienne zmagania zakończył na miejscu jedenastym. Wieliszewianie ugrali czternaście „oczek”, w czterech spotkaniach zdobyli komplet punktów, w dwóch dzielili się nimi z rywalem i aż dziewięć meczów kończyli bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Bilans bramkowy Dębu to 27-39. I na koniec Madziar Nieporęt. Beniaminek rundę jesienną zakończył na czternastej pozycji, na szesnaście zespołów w całej grupie. Gracze z Nieporętu mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, dwa remisy i aż dziesięć porażek. Bilans bramkowy Madziara to 32-57.