fot. KP PSP Legionowo

W zeszły poniedziałek (22 listopada) około godziny 16.00 na legionowskiej III Parceli doszło do bardzo groźnego wypadku. Auto osobowe przejechało przez skrzyżowanie ul. Złotej z Aleją Legionów i z impetem wbiło się w znajdujący się tam dom jednorodzinny. Jego mieszkanka na szczęście była w innym pomieszczeniu. Kierowcy auta również nic poważnego się nie stało. Budynek natomiast znacznie ucierpiał.

Uderzenie było tak silne silne, że elementy konstrukcyjne ściany zostały rozrzucone po całym pokoju, rozerwany został też kaloryfer, a znajdujący się tam telewizor wylądował w sąsiednim pomieszczeniu. Mieszkance domu na szczęście nic się nie stało. W momencie, gdy doszło do zderzenia, przebywała ona akurat w innym pokoju. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo, policja i karetka pogotowia. Wezwano tam także przedstawicieli nadzoru budowlanego.

Działania strażaków polegały na na usunięciu samochodu z terenu posesji i zabezpieczeniu uszkodzonej ściany poprzez wykonanie podpierającej konstrukcji z drewna oraz osłonięcie jej przy użyciu desek i plandeki. Strażacy wykonali także tymczasowe ogrodzenie posesji. Kierowca auta osobowego został przebadany przez policję pod kątem obecności w jego organizmie substancji odurzających. Nic nie wykryto. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna mógł zasłabnąć za kierownicą.