Trudno o lepszy przykład zaangażowania i profesjonalizmu legionowskich strażników miejskich. W ubiegłym tygodniu, dzięki ich zawodowej czujności, udało się znaleźć zaginioną mieszkankę stolicy i bezpiecznie przekazać ją pod opiekę krewnych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 listopada) około 18.20, kiedy to patrol Straży Miejskiej został skierowany na ul. Sobieskiego, w celu sprawdzenia zgłoszenia dotyczącego błąkającej się w tym rejonie starszej kobiety. Jako że po dotarciu na miejsce strażnicy nikogo tam nie zastali, rozpoczęli przeczesywanie najbliższej okolicy. I po pewnym czasie odnaleźli kobietę, której wygląd odpowiadał opisowi podanemu w zgłoszeniu. Pojawił się jednak problem, gdyż seniorka nie wiedziała, gdzie się znajduje oraz w jaki sposób znalazła się w Legionowie.

W tej sytuacji, za zgodą starszej pani, strażnicy przeszukali jej torbę, gdzie znaleźli telefon komórkowy. Dzięki numerom, które się w nim znajdowały, udało im się skontaktować z członkami jej rodziny i ustalić, że kobieta mieszka na warszawskim Wilanowie i właśnie jest przez krewnych gorączkowo poszukiwana. Ruszającą dopiero akcję związaną z ustaleniem miejsca jej aktualnego pobytu można więc było odwołać, a niedługo później seniorka cała i zdrowa wróciła z rodziną do domu. A miejscy strażnicy wrócili na służbę.