Do tej pory w policyjnych kronikach w kategorii „przemoc rodzinna” jako domowi oprawcy pojawiali się przede wszystkim mężowie, synowie lub ojcowie. Tym razem do czynienia mamy natomiast z wyrodną córką, która – jak ustalili policjanci – od dłuższego czasu znęcała się nad swoją 80-letnią matką.

Pokrzywdzona sama zgłosiła się na policję i powiadomiła śledczych, że jej 48-letnia córka, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynała awantury, podczas których wyzywała ją, popychała, zakłócała jej nocny spoczynek i wyganiała ją z domu. Chwilę po przyjęciu zgłoszenia od 80-latki jej wyrodna córka została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, że w jej organizmie krążyły blisko trzy promile alkoholu!

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie 48-latce zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przemoc wobec osób najbliższych grozi jej kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.