fot. arch.

Nawet na dożywocie może zostać skazany 37-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Używając noża, mężczyzna napadł na pracownika ochrony jednej z legionowskich drogerii, w momencie gdy ten usiłował udaremnić mu kradzież perfum.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Ochroniarz zauważył na monitoringu, jak jeden z klientów chowa do kieszeni flakon z perfumami i usiłuje wyjść ze sklepu bez „zahaczenia” o kasę. W momencie, gdy próbował go zatrzymać, złodziej wyciągnął nóż i zadał mu kilka ciosów w okolice brzucha i pleców. Na pomoc napadniętemu pracownikowi ochrony ruszył jeden z klientów sklepu. Wspólnymi siłami udało im się obezwładnić napastnika i zatrzymać go do przyjazdu policji. Stan rannego ochroniarza nie był na szczęście poważny i nie wymagał on hospitalizacji.

Po przewiezieniu 37-latka na komendę i przesłuchaniu go śledczy zdecydowali się na przedstawienie napastnikowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here