W ramach projektu pod nazwą Green Heat grupa badaczy wraz z mieszkańcami miasta zamierza poszukać najlepszych rozwiązań ciepłowniczych dla Legionowa. To pierwszy taki projekt w Polsce, a wypracowane w jego trakcie rozwiązania mają znaleźć zastosowanie również w innych miastach, wspierając ich transformację energetyczną.

Na początek zespół realizujący projekt Green Heat (www.greenheat.kezo.pl) zaprasza wszystkich mieszkańców na pierwsze warsztaty konsultacyjne, podczas których zostanie wyjaśniony cel tego przedsięwzięcia. Będzie też możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania i porozmawiania o kierunkach rozwoju Legionowa oraz o oczekiwaniach i obawach ludzi związanych z ogrzewaniem domów i mieszkań – teraz i w przyszłości. Warsztaty online odbędą się w czwartek (25 listopada), początek o godzinie 18.00, na platformie MS Teams. Spotkanie potrwa około 1,5 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona, przy czym na zachętę zespół Green Heat przygotował dla uczestników kupony zakupowe o wartości 50 zł.

Projekt korzysta z dofinansowania o wartości ponad 5 mln zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG, a w 15% jest dofinansowany ze środków budżetu państwa i realizowany w ramach programu „Badania stosowane” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem koordynowanego przez Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk projektu jest opracowanie skutecznych scenariuszy dekarbonizacji systemów grzewczych w Polsce w skali gospodarstw domowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here