Osoby znajdujące się na kwarantannie związanej z COVID-19 mogą teraz prosto i wygodnie potwierdzić swoją obecność w miejscu, w którym zobowiązały się przebywać. Umożliwia to bezpłatna, bezpieczna aplikacja pod nazwą „Kwarantanna domowa”, ułatwiająca przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Aplikacja „Kwarantanna domowa” przeznaczona jest tylko dla osób objętych kwarantanną. Jej system połączono z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny i nie ma możliwości, aby korzystali z niej inni ludzie. Powstała po to, żeby skutecznie i sprawnie kontrolować miejsca pobytu, a jednocześnie wspierać osoby przebywające na kwarantannie. To oficjalna, bezpieczna i całkowicie darmowa aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w miejscu zamieszkania. Co więcej, pozwala ona także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki.

Powstała z pandemicznej konieczności „apka” jest dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących „Kwarantanny domowej” znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji. Jeżeli chodzi o samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację, jest ono łatwe i nie powinno sprawić problemów nawet osobom mniej obeznanym z nowinkami technologicznymi. „Aplikacja to szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną. Bądźmy solidarni i odpowiedzialni. Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie” – zachęcają ministerialni urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here