Dobre wieści w sprawie ostatniego lokalnego „wąskiego gardła” przecinającej Legionowo krajówki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła już do Wojewody Mazowieckiego wniosek o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej dla przebudowy kolejnego odcinka DK 61 – tym razem od granicy Legionowa do ronda w Zegrzu Południowym.

Jak podaje GDDKiA, przewidywany termin uzyskania decyzji (zwanej w branżowym żargonie ZRID-em), a tym samym wejścia wykonawcy na teren budowy, to maj przyszłego roku. Natomiast zakończenie prac zaplanowano na IV kwartał 2024 r. Inwestycja dotyczy rozbudowy 4,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 61 do przekroju dwujezdniowego, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowane mają być także drogi lokalne do obsługi terenu przy drodze. Na skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja świetlna, a w miejscu ronda w Zegrzu Południowym (skrzyżowanie z DW 631) powstanie węzeł komunikacyjny – rondo turbinowe, nad którym poprowadzona zostanie estakada w kierunku z Legionowa do Serocka. Droga wyposażona będzie w ścieżki rowerowe oraz w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm w składzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. (lider) i TORPOL S.A. (partner), które przedmiotową inwestycję zrealizuje za blisko 195 mln zł brutto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here