To miała być jedna z wielu interwencji związanych z przemocą domową. Szybko okazało się jednak, że oprócz znęcania się nad najbliższą rodziną w grę wchodziły jeszcze narkotyki. Spore ilości narkotyków.

Gdy funkcjonariusze policji wezwani do domowej awantury przybyli pod wskazany adres, zastali tam pijanego męża zgłaszającej. W pomieszczeniu, w którym przebywał mężczyzna, dało się też wyczuć charakterystyczną woń marihuany. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono tam jeszcze spore ilości suszu roślinnego oraz trzy krzewy konopi indyjskiej. Agresywny wobec rodziny 49-letni mężczyzna został zatrzymany, a rośliny oraz narkotyki o łącznej wadze 182 gramów – zabezpieczone. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 49-latka krążyło w sumie półtora promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa 49-latkowi grozi nawet dziesięć lat więzienia. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.