Pod koniec września tego roku Ministerstwo Cyfryzacji szumnie ogłosiło start programu „Cyfrowa Gmina”, dzięki któremu polskie samorządy mają otrzymać w sumie około 1 mld zł na cyfryzację. Jak dotąd, po złożeniu wniosku na pierwszą transzę dotacji, Legionowu przypadło z tej puli 100 tys. zł.

Z programu „Cyfrowa Gmina” można finansować również poniesione już wydatki na przewidziane w nim cele. Okres ich tak zwanej kwalifikowalności to luty 2020 r. – koniec września 2023 roku. Pieniądze na cyfryzację gmin zostały podzielone według dwóch kryteriów: liczby mieszkańców oraz wysokości dochodów samorządu. Wnioski na pierwszą transzę dotacji gminy mogły składać od 18 października br. Minimalna wysokość grantu dla jednej gminy wynosi 100 tys., zaś maksymalna aż 2 mln zł.

Legionowo, jako się rzekło, otrzyma pierwszą z wymienionych kwot. – Pandemia pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci. Za otrzymane pieniądze będziemy mogli sfinansować między innymi dalszą cyfryzację naszego urzędu, kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, a także przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Poprzedni artykułŻukowo na łopatkach
Następny artykułDzień Piżamy – pomagamy!
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.