fot. arch.

Tym razem siatkarski Grot okazał się dla drużyny Alessandro Chiappiniego za twardy i w niedzielę IŁ Capital Legionovia bezdyskusyjnie uległa na wyjeździe łódzkim „budowlankom” 0:3. Tym samym gospodynie zepchnęły legionowską ekipę na szóste miejsce w tabeli TAURON Ligi.

Tylko w pierwszym, apatycznie rozpoczętym przez legionowianki secie wydawały się one mieć realną szansę na pokrzyżowanie łodziankom szyków. IŁ Capital Legionovia, z Darią Szczyrbą w wyjściowym składzie, „ogarnęła się” mniej więcej w połowie inauguracyjnej partii i aż do jej końca obie drużyny toczyły zacięty bój o każdą piłkę. Tyle że tę ostatnią, najważniejszą, wygrały łodzianki, dzięki czemu rozluźnione mogły przystąpić do kolejnego seta. Chociaż w żeńskiej siatkówce nagłe zwroty akcji to norma, „budowlanki” utrzymały koncentrację, a kiedy Martyna Łazowska zakończyła swój ostrzał z pola zagrywki, IŁ Capital Legionovia przegrywała już 5:12. I nic nie wskazywało na to, że w tym fragmencie meczu zdoła się jeszcze odrodzić. Co prawda, gdy na parkiecie pojawiła się Diana Dąbrowska, gra gości zaczęła wyglądać nieco lepiej, lecz w drugiej odsłonie spotkania wystarczyło to tylko do zdobycia 18 punktów. Tym samym przed trzecim setem legionowianki znalazły się pod ścianą. Mając tego świadomość, ambitnie walczyły w każdej akcji, co mogło podobać się kibicom i długo pozwalało zachować przejezdnym kontakt punktowy. Końcówka znów należała jednak do Grot Budowlanych, które po autowym ataku Olivii Różański gładko wygrały trzecią partię do 20 i zasłużenie zgarnęły na własnym terenie komplet punktów.

W kolejnej rundzie TAURON Ligi, w niedzielę (24 października) do Legionowa przyjedzie trzeci w tabeli Chemik Police. Jak pokazał choćby poprzedni sezon, w starciu z tym wyżej notowanym przeciwnikiem gospodynie nie są bez szans. Jak zwykle przyda im się jednak żywiołowy doping kibiców, którzy – miejmy nadzieję – tego dnia szczelnie wypełnią legionowską IŁ Capital Arenę.

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionovia 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Grot: Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Fedusio, Cleger, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Damaske P.
IŁCapital: Szczyrba, Różański, Erkek, Gryka, Grabka, Barfield, Lemańczyk (libero) oraz Diana, Damaske M., Szymańska.

Poprzedni artykułKonkurencja się wykrusza
Następny artykułEnergetyczne starcie
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.