fot. UMiG Serock

Mocnym akcentem, bo jubileuszowym koncertem Anny Osmakowicz z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, rozpoczęła się tegoroczna edycja imprez z cyklu „Muzyczny Podwieczorek”. Jego inauguracja nastąpiła w niedzielę (10 października) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Anna Osmakowicz – wokalistka, trenerka wokalna, jurorka wielu festiwali i konkursów muzycznych, wystąpiła w Serocku wspomagana na fortepianie przez Pawła Stawińskiego. Gościnnie zaśpiewała z nimi również Klaudia Abramowicz. Niedzielny koncert, czego publiczność mogła się po gwieździe wieczoru spodziewać, wypełniły przede wszystkim będące jej specjalnością klimatyczne ballady jazzowe i bluesowe, piosenki autorskie oraz utwory skomponowane do tekstów między innymi Wisławy Szymborskiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty. Nic dziwnego, ze złożone z takich składników muzyczne danie przypadło słuchaczom do gustu.

Serocki cykl „Muzyczny Podwieczorek” jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Instytut Muzyki Dawnej” i realizowany dzięki wsparciu Powiatu Legionowskiego.