Odpowiadając na apel Gminnego Centrum Kultury w Gródku, które prowadzi zbiórkę na rzecz osób w potrzebie przetrzymywanych na granicy polsko-białoruskiej, włączyła się do niej także gmina Wieliszew. I teraz zachęca mieszkańców do podzielenia się dobrocią.

Prowadzona w gminie Wieliszew zbiórka darów ruszy w poniedziałek (11 października) i ma potrwać do czwartku (14 października). Będą one przyjmowane w specjalnym punkcie zorganizowanym na terenie hali sportowej przy ulicy Modlińskiej w Wieliszewie. W swoim apelu o pomoc pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Gródku szczególnie proszą o takie artykuły, jak: suchy prowiant (batoniki, batoniki energetyczne, suchary, wafle i ciastka), dania w słoikach i kaszki dla dzieci, koce (w tym również termiczne), ręczniki, śpiwory, kosmetyki, jednorazowe pieluszki i produkty do higieny osobistej, a także o bieliznę oraz ciepłą odzież.

Transport zebranych darów, które niezwłocznie trafią do gminy Gródek, a następnie do osób w potrzebie z granicy polsko-białoruskiej, zorganizują wieliszewscy urzędnicy.