fot. arch.

Trzy różne policyjne interwencje na terenie Legionowa i trzy kolejne osoby ujawnione z narkotykami. Nowych amatorów narkotykowego odlotu zatrzymali policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Pierwszy z zatrzymanych to 29-letni kierujący mercedesem zatrzymany do kontroli drogowej. W bagażniku jego auta mundurowi znaleźli foliowe zawiniątko, w którym, jak stwierdzili policjanci, znajdowała się amfetamina. Do policyjnej celi trafił także 24-latek, który swoje zdenerwowanie podczas legitymowania tłumaczył tym, że spieszy się na autobus. Policjanci nie dali mu jednak wiary. I słusznie, bo podczas kontroli osobistej znaleźli przy nim foliową torebkę z zapięciem strunowym, a w niej biały proszek. Badanie narkotesterem wykazało, że była to metaamfetamina. Ostatni z zatrzymanych również starał się przekonać mundurowych, że bardzo się spieszy – 24-latek rzekomo miał gnać do pracy. Jednak i tym razem policjanci nie dali się łatwo zwieść. W kieszeni spodni „zarobionego” mężczyzny znaleźli marihuanę.

Wszystkie ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym depozycie. Ich właściciele usłyszeli z kolei zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo trojgu zatrzymanym grozi do trzech lat więzienia.