fot. arch.

Po swoim pierwszym okrągłym jubileuszu Miejski Festiwalu Młodych Talentów wkracza właśnie w drugą dekadę istnienia. Kolejny galowy koncert jak zwykle poprzedziły eliminacje, do których zgłosiło się w tym roku blisko pięćdziesięcioro wykonawców ze wszystkich legionowskich placówek oświatowych. Występy wielu z nich takie zwykłe już jednak nie były.

Ten dla części uczestników pierwszy artystyczny egzamin przeprowadzono w przedostatni czwartek września, oczywiście w sali widowiskowej ratusza. Komisja w składzie: pomysłodawczyni imprezy i legionowska radna Małgorzata Luzak, nauczycielka II liceum Ogólnokształcącego Grażyna Wesołowska, śpiewak i instrumentalista Marek Pawłowicz oraz Wiktoria Donarska i Kamil Strzelecki, czyli przedstawiciele młodzieży, po wysłuchaniu prezentacji wszystkich młodych talentów wyłoniła laureatów, którzy wezmą udział w koncercie galowym. Jak zawsze w takich okolicznościach, członkowie jury nie byli w swoich ocenach całkiem jednomyślni, ale postarali się, aby zaprezentowali się w nim absolutnie wszyscy, którzy na to zasługują. – Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali swe umiejętności w eliminacjach. Gratulujemy laureatom, a tych, którym w tym roku się nie powiodło, zachęcamy do rozwijania swych talentów i zabłyśnięcia w kolejnej edycji festiwalu – napisali organizatorzy legionowskiej imprezy.

Do finału XI Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa zakwalifikowano następujących wykonawców i utwory: Julia Karwacka „Save your tears”, Kaja Fabiszewska „Perfect”, Weronika Przybysz „Etc”, Aleksandra Przybysz „Wody mi daj”, Carmen Amanda Paszkiewicz – oba tańce, Aleksandra Kowalik „Szyba”, Zofia Olton „Habanera” z opery „Carmen” (na skrzypcach), Maksymilian Budzyński „Chciałbym być”, Eliza Rutkowska – oba tańce, Aleksandra Kaca – oba tańce, Mateusz Tokarski „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, Albert Stępniewski „Bella ciao” (gitara), Hanna Pranczk „Zombi”, Alicja Gniadzik „Beggin”, Barbara Brzezińska „Valerie”, Aleksandra Filipiak „Curses”, Dawid Hardej „Kocham cię życie”, Jakub Sadowski „Fly me to the moon”, Marysia Sandacz „Co się stało z mamą”, Julia Prażmowska „If I ain’t got you”, Antonina Dąbek „Najpiękniejsza w klasie”, Małgosia Odrzywolska „Udało prawie się”, Amelia Sajnóg „Show must go on”, Zuzanna Olszewska „Rolling in the deep” oraz Oliwia Rusin „Dobranoc panowie”.

Poprzedni artykułNowa „Miejscowa na Weekend”!
Następny artykułZderzenie z lawetą
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here