Wśród wielu projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza znalazła się również propozycja legionowskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”. Zabiegając o oddawanie głosów na swój projekt, w przyszłym roku członkowie organizacji chcą zaproponować mieszkańcom miasta plenerowy festiwal filmowy.

Pełna nazwa przygotowanego przez stowarzyszenie projektu brzmi „Mazowiecki Plenerowy Festiwal Filmowy w Legionowie”, a ma on za zadanie promocję kultury oraz filmografii związanej właśnie z naszym regionem. Przedsięwzięcie zakłada trzy tematyczne wieczory pokazów filmowych, które w przyszłym roku zostaną zorganizowane na Rynku Miejskim w Legionowie. Przez trzy sierpniowe weekendy organizatorzy planują pokazywać filmy z następujących kategorii: „Twórcy z Mazowsza”, „Scenerie Mazowsza” i „Mazowsze w dokumencie”. – Głosy oddane na „Mazowiecki Plenerowy Festiwal Filmowy w Legionowie” to szansa na zorganizowanie w Legionowie dużej imprezy kulturalnej o znaczeniu wojewódzkim, podczas której widzowie będą mogli zapoznać się z regionalną filmografią w różnych wydaniach – zachęca Rafał Florczyk, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”.

Filmowy projekt SIO konkuruje w puli podregionalnej dla podregionu warszawskiego wschodniego. Szczegóły dostępne są na stronie: https://bom.mazovia.pl/projekt/332#project-preview-overlay, zaś głosować – już tylko do 10 października br. – można pod linkiem: https://bom.mazovia.pl/glosowanie.