fot. arch.

Popularna legionowska przychodnia „na górce” wzbogaci się wkrótce o nowoczesną aparaturę służącą do wczesnego wykrywania różnego rodzaju schorzeń. Prowadzący tę placówkę Powiat Legionowski rozstrzygnął niedawno przetarg na zakup dla niej sprzętu medycznego o wartości blisko 2 mln zł.

Według informacji udostępnionej przez starostwo, najpóźniej na początku przyszłego roku ZOZ „Legionowo” wzbogaci się o następujące urządzenia: cyfrowy aparat RTG wraz z konsolą technika, mammograf ze stacją akwizycyjną technika i lekarską stacją diagnostyczną, densytometr rentgenowski, cyfrowy ultrasonograf z kompletem głowic, unit stomatologiczny oraz infrastrukturę sprzętową (serwer na potrzeby integracji sprzętów będących przedmiotem zamówienia dla systemów RIS i PACS, zewnętrzny system NAS) wraz z konfiguracją i instalacją. Co istotne, dostawcy sprzętu przeszkolą zatrudniony w przychodni personel medyczny w zakresie jego obsługi. – Diagnostyka w medycynie jest trudna do przecenienia. Pozwala wykrywać schorzenia, oceniać stan zdrowia i ma decydujący wpływ na rodzaj terapii, która zostanie zastosowana. Im lepszy i nowocześniejszy sprzęt, tym diagnostyka jest skuteczniejsza i bardziej dokładna – twierdzą powiatowi urzędnicy.

Środki finansowe na zakup sprzętu pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozwoli on realizować świadczenia związane z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym i zabiegowym, znacząco zwiększając ich zakres.
oprac. RM/Powiat Legionowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here