Legionovia KZB Legionowo coraz wygodniej rozsiada się w fotelu lidera piłkarskiej III ligi w grupie Warszawa I. W sobotnim (18 września) meczu na szczycie pokonała na własnym boisku 3:1 wówczas jeszcze wicelidera tabeli, Pilicę Białobrzegi.

Wprawdzie wynik tego nie pokazuje, ale odbywający się w strugach deszczu mecz był naprawdę wyrównany. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania należało do przyjezdnych. Pilica śmiało atakowała i miała wyraźną optyczną przewagę. Legionovia nie pozostawała jednak dłużna. Swoje okazje do zdobycia gola mieli między innymi Bartosz Mroczek i Michał Bajdur. Lecz golkipera drużyny z Białobrzegów pokonał dopiero Konrad Zaklika, który w 33 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową umieścił piłkę w siatce bramki gości.

Druga połowa, podobnie jak ta pierwsza, również stała na naprawdę niezłym piłkarskim poziomie. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 66 minuty, kiedy to do wyrównania doprowadził Jan Imiołek. Odpowiedź Legionovii była jednak błyskawiczna. Już dwie minuty później bramkę na 2:1 zdobył Dariusz Zjawiński, a asystował mu Patryk Koziara. Gol stracony chwilę po doprowadzeniu do wyrównania wcale nie zadziałał na gości deprymująco. Gracze z Białobrzegów za wszelką cenę dążyli do drugiego już w tym meczu remisu. Raz nawet byli bardzo blisko osiągnięcia tego celu, ale na szczęście dla Legionovii, przed stratą bramki uratowała ją poprzeczka.

Jak wszystkim kibicom doskonale wiadomo, stare piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. I tak też było w tym meczu. Już w doliczonym czasie gry gola na 3:1 zdobył dla Legionovii Daniel Smuga, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach legionowskiego klubu.

W następnej kolejce Legionovia KZB Legionowo zmierzy się na wyjeździe z Mamrami Giżycko. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 16.00.

Legionovia Legionowo – Pilica Białobrzegi 3:1 (1:0)

Bramki: Zaklika (33′), Zjawiński (68′), Smuga (90′) – Imiołek (66′)

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga, Kaczorowski, Zaklika, Koziara, Mroczek (89′ Karabin), Barański (60′ Smuga), Bajdur, Zjawiński (71′ Szerszeń).

Pilica: Adamczyk – Kencel (65′ Niedziela), Walasek, Karasek, Uziębło, Rawski (65′ Imiołek), Michalski, Zawadzki (86′ Bykowski), Winiarski (65′ Żurawski), Paterek, Czarnecki.