fot. Powiat Legionowski

W zestawieniu ze średnią wieku pensjonariuszy (żadnemu z nich go, rzecz jasna, nie wypominając), legionowski „Kombatant” jest jeszcze całkiem młody. Mimo to okrągłe, przypadające w tym roku dwudzieste urodziny prowadzonego przez powiat Domu Pomocy Społecznej uczczono bardzo uroczyście. Było po prostu jak… w domu.

Przy okazji jubileuszowej uroczystości społeczność „Kombatanta” odwiedzili zaproszeni goście, wśród nich delegacja powiatu ze starostą Sylwestrem Sokolnickim na czele. Jak zwykle w takich okolicznościach, oficjele przywieźli ze sobą nie tylko solidną porcję życzeń, podziękowań i gratulacji dla personelu oraz pensjonariuszy, lecz także okazały prezent w postaci zestawu mebli wypoczynkowych, dla których przygotowano miejsce w holu placówki. W programie spotkania znalazła się msza święta w intencji mieszkańców, pracowników i zgromadzonych gości. Na stole pojawił się też oczywiście urodzinowy tort, zaś oprawę artystyczną zapewnił wydarzeniu nieporęcki zespół Młodzież 50+. – Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” to przede wszystkim mieszkańcy. Personel otacza ich wszystkich opieką, troską i serdecznością. Mieszkańcy znajdują tutaj nowe przyjaźnie, rozwijają swoje pasje i zainteresowania. To nie sztuka zbudować dom, sztuką jest nadać mu duszę i to staramy się czynić każdego dnia – mówiła podczas uroczystości dyrektor ośrodka Anna Kaczmarek.

Legionowski DPS „Kombatant” rozpoczął działalność we wrześniu 2001 roku. Przez ten czas mieszkało w nim łącznie 426 pensjonariuszy. Często i przy każdej okazji podkreślających, że czują się tam jak w domu…