fot. arch.

Tego pasażerowie mogli się spodziewać. Od poniedziałku (20 września) aż do odwołania, w związku z przebudową skrzyżowania ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie, dla linii 731 i L10 zawieszone zostają podjazdy ulicą Olszankową na pętlę OS. MŁODYCH do przystanku OS. MŁODYCH 01. Ma być ona nieczynna przez około trzy miesiące.

Na skutek zmiany organizacji ruchu autobusy w kierunku krańców ŻERAŃ FSO / PKP LEGIONOWO skierowane zostają bezpośrednio ulicą Suwalną. W związku z powyższym wszystkie kursy linii 731 obywać się będą na pełnej trasie ŻERAŃ FSO – STAROSTWO POWIATOWE, bez kursów skróconych do przystanku OS. MŁODYCH.

Zawieszeniu ulegnie funkcjonowanie przystanków OS. MŁODYCH 01 i 02.

Uruchomione zostaną natomiast przystanki zastępcze:
OS. MŁODYCH 51 zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ul. Suwalnej za skrzyżowaniem z ul. Olszankową w kierunku alei Legionów, obowiązujący jako stały dla linii 731 w kierunku krańca ŻERAŃ FSO oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii L10 w kierunku krańca PKP LEGIONOWO.
OS. MŁODYCH 52 zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ul. Suwalnej za skrzyżowaniem z ul. Olszankową w kierunku ul. Szarych Szeregów, około 90 metrów za dotychczasową lokalizacją, obowiązujący jako stały dla linii 731 w kierunku krańca STAROSTWO POWIATOWE oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii L10 w kierunku krańców WIELISZEW PLAŻA / KOMORNICA-SZKOŁA.

Kursowanie linii 731 i L10 odbywać się będzie według specjalnych rozkładów jazdy.