fot. Powiat Legionowski

Lada dzień ma ruszyć przebudowa głównego skrzyżowania na ulicy Suwalnej w Legionowie. Obejmie ona budowę lewoskrętów w ulicę Olszankową, montaż sygnalizacji świetlnej, a także wykonanie ścieżki rowerowej, chodnika oraz zatoki autobusowej. Ponadto pasy ruchu zostaną oddzielone wyspami z kostki brukowej. Wartość realizowanej przez Powiat Legionowski inwestycji to blisko 2,3 mln zł.

Jak informuje legionowskie starostwo, celem powyższego przedsięwzięcia – dofinansowanego kwotą miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – jest poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa w miejscu, gdzie natężenie ruchu bywa duże nie tylko w godzinach szczytu. Na uporanie się z zadaniem wykonawca ma 12 tygodni. Co ważne, początkowo roboty nie spowodują utrudnień dla poruszających się Suwalną kierowców. A to dlatego, ze prace przygotowawcze będą prowadzone poza jezdnią. Następnie jednak, aby uniknąć całkowitego zamknięcia kluczowego w tej okolicy skrzyżowania, zostanie tam wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Ma ona polegać na zastosowaniu ruchu wahadłowego z sygnalizacją świetlną.
Komunikaty o wszystkich zmianach będzie można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz w mediach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here