fot. KP PSP Legionowo, OSP Jabłonna

W niedzielę (5 września) około godziny 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 630 w gminie Jabłonna, pomiędzy Skierdami a Rajszewem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginęły tam dwie osoby. Jedna zmarła na miejscu, druga w szpitalu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący oplem około 30-letni mężczyzna z niewiadomych jak na razie przyczyn stracił nagle panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącą z naprzeciwka toyotę, którą kierowała 27-letnia kobieta. Uderzenie było tak silne, że osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zakleszczone w swoich pojazdach. Aby je wydostać, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Stan wszystkich uczestników wypadku był poważny. Najcięższe obrażenia odniósł 34-letni pasażer opla. Mimo natychmiast podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Dwie pozostałe osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Tam zmarła kolejna z ofiar zdarzenia – kierujący oplem.

Okoliczności oraz przyczyny tragicznego niedzielnego wypadku wyjaśni policyjne śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury.