Nastolatków takie hakerskie dowcipy zapewne nie dziwią. Starsi legionowianie mogli być jednak mocno zaskoczeni, kiedy pewnego dnia – wchodząc na facebookowy profil PWK „Legionowo” – ujrzeli tam młodych mieszkańców Azji, prawdopodobnie Hindusów, grających w popularną grę komputerową. Teraz firma walczy o odzyskanie dostępu do swojej strony na portalu.

Fanpage legionowskiego PWK na Facebooku stanowi cenione przez jego klientów źródło wiedzy na temat bieżących poczynań Przedsiębiorstwa, awarii, nowych inwestycji albo też, bo i to bywa czasem konieczne – zaplanowanych przerw w dostawach wody. Być może to właśnie duża liczba odsłon sprawiła, że profil firmy wzięli na celownik azjatyccy hakerzy. Reszta, przynajmniej dla nich, była już czystą formalnością. W efekcie PWK straciło kontrolę nad treściami publikowanymi na Fb pod własnym szyldem. – Z przykrością informujemy, że profil „Dobra woda z Legionowa – PWK Legionowo” na portalu facebook.com padł ofiarą ataku hakerskiego. Spółka podejmuje wszelkie działania w celu przywrócenia jego dotychczasowej funkcjonalności, jednak z uwagi na procedury portalu wymaga to czasu. Niestety, z uwagi na brak możliwości administrowania stroną nie mamy wpływu na publikowane tam treści i nie możemy ponosić za nie odpowiedzialności – zakomunikowało PWK Legionowo.

Jak długo potrwa batalia o odzyskanie facebookowego profilu Przedsiębiorstwa, trudno powiedzieć. Na razie jest on niedostępny.