Sobotnim (28 sierpnia) meczem z KS Kutno ekipa Legionovii KZB Legionowo zakończyła pierwszy miesiąc trzecioligowych zmagań w sezonie 2021/2022. Zwyciężając w tym spotkaniu 2:1, piłkarze trenera Michała Pirosa po pierwszych pięciu kolejkach zapewnili sobie pozycję lidera tabeli.

Zwycięstwo drużynie z Parkowej nie przyszło jednak łatwo. Był to bowiem już kolejny mecz, w którym Legionovia na samym jego początku dała się zaskoczyć rywalowi i szybko straciła bramkę. Już w trzeciej minucie, po świetnym strzale z rzutu wolnego wykonywanego z szesnastego metra, piłkę w siatce umieścił Adrian Kralkowski. Legionowianie znów więc musieli odrabiać straty. Na szczęście udało im się to dość szybko, bo bramka wyrównująca padła już 24 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Dariusz Zjawiński i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy – mimo tego, że obie drużyny miały swoje okazje do podwyższenia wyniku – kibice goli już nie oglądali.

Po zmianie stron obraz gry wiele się nie zmienił. Widać było, że zarówno gościom, jak i gospodarzom zależy na zdobyciu kolejnej bramki. W obu zespołach szwankowała jednak skuteczność. I gdy wydawało się, że starcie w Legionowie zakończy się „polubownym” podziałem punktów, zwycięstwo dał Legionovii świeżo wprowadzony na boisko Jakub Karabin. W 85 minucie wykorzystał on fatalny błąd bramkarza Kutna, który minął się z piłką i pewnym strzałem z bardzo bliskiej odległości umieścił futbolówkę w pustej już bramce gości. Mecz zakończył się więc wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Dzięki temu zwycięstwu Legionovia, z dziesięcioma punktami na koncie, stała się liderem tabeli. Przewaga nad drugą Unią Skierniewice i trzecią Lechią Tomaszów Mazowiecki jest nieduża, bo wynosi zaledwie punkt. Okazja do odskoczenia przynajmniej jednej z tych ekip nadarzy się już w najbliższą sobotę (4 września). W kolejnym domowym meczu Legionovia zmierzy się właśnie z zespołem z Tomaszowa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Legionovia Legionowo – KS Kutno 2:1 (1:1)

Bramki: Zjawiński (24’), Karabin (85’) – Kralkowski (3’)

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz, Zaklika, Zjawiński (Szerszeń 72’), Bajdur (Sonnenberg 80’), Bujak, Koziara, Papazjan (Dobrogost 60’), Wojdyga (Barański 80’), Mroczek (Karabin 80’), Kaczorowski.

KS Kutno: Wolański – Bulek (Białas 46’), Kacela (Skawiński 73’), Ostrowski (Kowalczyk 85’), Bujalski, Patora (Szczepański 73’), Szczytniewski (Boczek 85’), Kraśniewski, Kralkowski, Kasperkiewicz, Klepacz.