Nawet nie zaczęła służyć mieszkańcom, a już któryś z nich (?) rozpoczął dewastację najnowszej gminnej inwestycji. Chodzi o furtkę wiodącą na pachnący jeszcze nowością stadion lekkoatletyczny z boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie. Akt wandalizmu napiętnował w sieci wójt Paweł Kownacki.

„Nie wiem, jak to komentować… Rozumiem pociąg do sportu, ale próba wejścia na nowe (jeszcze nieodebrane) boisko poprzez niszczenie zamka jest poza moją percepcją” – napisał gospodarz gminy. A w dalszej części swego postu wrzucił parę kamyków do ogródka, jak można przypuszczać, lokalnych malkontentów. „Czemu tak łatwo idzie niektórym ocenianie innych, publikowanie w necie wszelkich realnych lub wydumanych uchybień wójta, pracowników gminnych, szkół, sąsiadów, a bez echa przechodzą takie aspołeczne zachowania, ale też parkowanie na trawniku w Parku Świętojańskim, podrzucanie śmieci na przystankach, wysypanie dwóch wywrotek piachu na gminne drogi i blokada trasy linii L 34. Bez problemu większość z nas akceptuje przekraczanie prędkości, by za chwilę oczekiwać ode mnie progów zwalniających…”.

Mimo wszystko na koniec wieliszewski wójt wyraził wiarę w to, że „ludzi dobrej woli jest więcej, zaś takie nieeleganckie zachowania są jak ta łyżka dziegciu w beczce miodu”. Oby.