fot. Powiat Legionowski

Urzędnicy ze starostwa poinformowali właśnie o uruchomieniu przez Powiat Legionowski bezpłatnej linii autobusowej nr 10 P, prowadzącej przez gminy Wieliszew i Nieporęt. Ruszające 1 września połączenie ma być ukłonem m.in. w stronę uczniów oraz pracowników Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym.

Nowa bezpłatna linia komunikacyjna – podobnie jak pozostałe, obsługiwana przez wygodne, klimatyzowane busy – prowadzi następującą trasą: Wieliszew – Łajski – Michałów-Reginów – Stanisławów Drugi – Wola Aleksandra – Kąty Węgierskie – Stanisławów Pierwszy – Nieporęt. Na początek zaplanowano siedem kursów dziennie w dni robocze. Rozkład jazdy został dopasowany do harmonogramu zajęć szkolnych w LO w Stanisławowie Pierwszym, a można go znaleźć na stronie www.powiat-legionowski.pl, w zakładce „Dla mieszkańców”.

Operatorem nowej linii jest przedsiębiorstwo „Magnet-Trans” Bartłomiej Obraziński, które świadczy usługi także na liniach nr 7 i 8. Linia 10 P rozpoczyna się na przystanku „Wieliszew – Plaża” i prowadzi w kierunku ul. Niepodległości, Słonecznej, Modlińskiej i Kościelnej w stronę Michałowa-Reginowa. Następnie autobus skręca w ul. Wolską i jedzie przez Stanisławów Drugi, Wolę Aleksandra i Kąty Węgierskie w kierunku Rembelszczyzny. Ulicą Jana Kazimierza, przy Liceum Ogólnokształcącym w Stanisławowie Pierwszym, dojeżdża do stacji PKP Nieporęt, kończąc kurs. Podróżni, którzy chcą dojechać do Legionowa, mogą przesiąść się do pojazdów linii nr 7 i 8 na przystanku „Wieliszew – Szpital Onkologiczny”.

Od stycznia 2020 roku, w ramach powiatowych przewozów pasażerskich, funkcjonują dwie linie komunikacyjne: nr 7 relacji Serock – Jadwisin – Borowa Góra – Zegrze –Wieliszew – Starostwo Powiatowe – Centrum Komunikacyjne od strony ul. Szwajcarskiej oraz nr 8 relacji Dębe – Jadwisin – Borowa Góra – Zegrze – Wieliszew – Starostwo Powiatowe – Centrum Komunikacyjne od strony ul. Szwajcarskiej. Jak podkreślają powiatowi urzędnicy, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji lokalnej zwiększyło dostępność m.in. urzędów, szkół, szpitala w Wieliszewie oraz Centrum Komunikacyjnego w Legionowie. Przejazdy na wszystkich powyższych liniach są finansowane przez Powiat Legionowski, z wykorzystaniem dotacji w ramach Programu przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.