Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie rozpoczyna właśnie nabór do drugiej tury działań w ramach projektu pod nazwą „Sieć na kulturę”. To oferta dla dzieci w wieku 10-14 lat, pragnących wziąć udział w bezpłatnych zajęciach dotyczących twórczej aktywności w Internecie.

O kolejnej bibliotecznej inicjatywie wszystko mówi już właściwie jej robocza nazwa: „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”. Krótko mówiąc, temat w sam raz dla młodych, kreatywnych miłośników działań w sieci. Ich spotkania mają odbywać się w dniach 6–24 września, od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.30. Co istotne, uczestnicy zajęć będą mogli przychodzić na nie do Poczytalni, ale też logować się z domu na platformę Microsoft Teams.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poznają zasady związane z projektowaniem przyjaznych i atrakcyjnych dla użytkowników gier; dowiedzą się, jak je tworzyć i gdzie publikować; zgłębią tajniki budowania fabuły, a także sposoby na przyciągnięcie użytkowników; poznają typy gier i serwisów internetowych; dowiedzą się również, jakie standardy bezpieczeństwa należy zachować przy publikacji stron, serwisów oraz gier. Zapisy na zajęcia będą przyjmowane do 30 sierpnia do godziny 12.00. Można ich dokonywać w Poczytalni lub pod adresem: poczytalnia@bibliotekalegionowo.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt „Sieć na kulturę” – współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej) – poprowadzi Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży, a także wyposażenie placówek w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.