Dwa błyskawiczne ciosy i Legionovia Legionowo znalazła się na deskach. Na szczęście zdołała się z nich podnieść i odwrócić losy meczu. Wygrać się co prawda nie udało, ale wyjazdowy remis – mimo aż dwubramkowej straty – z wiceliderem poprzedniego sezonu należy uznać za całkiem przyzwoity wynik. Sobotni, derbowy mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zakończył się wynikiem 2:2.

Spotkanie to nie mogło chyba zacząć się dla Legionovii gorzej. Zaledwie po dziewięciu minutach gry podopieczni trenera Michała Pirosa przegrywali już 0:2. Pierwsza bramka dla Świtu padła w piątej minucie, a jej strzelcem był Arkadiusz Gajewski. Cztery minuty później gospodarze strzelili drugą bramkę. Tym razem świetnym strzałem z dystansu Jana Krzywańskiego pokonał Marcel Bykowski. Dwie szybko stracone bramki na szczęście zadziałały na Legionovię motywująco, bo od tego czasu legionowianie zaczęli grać śmielej i częściej atakowali. Dość szybko udało się im się też zdobyć bramkę kontaktową. W 21 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Bajdur. Goście jeszcze w pierwszych 45 minutach meczu mieli swoje szanse na wyrównanie, ale też i gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak jednobramkowym prowadzeniem Świtu.

W drugiej połowie spotkania Legionovia zagrała jeszcze śmielej. Podopieczni trenera Pirosa częściej byli przy piłce i częściej też stwarzali zagrożenie przed bramką nowodworzan. Dość długo nie byli jednak w stanie pokonać bramkarza Świtu. Udało się to dopiero w 79 minucie, kiedy to celne podanie Bartosza Mroczka wykorzystał Patryk Koziara i precyzyjnym strzałem sprzed szesnastki ustalił wynik spotkania na satysfakcjonujący gości remis 2:2.

Po środowym, domowym meczu z Ursusem Warszawa podopiecznych trenera Michała Pirosa czekają dwa spotkania wyjazdowe: 22 sierpnia o godzinie 12.00 Legionovia zmierzy się z Sokołem Aleksandrów Łódzki, a 28 sierpnia o 17.00 zagra z KS Kutno.