W pierwszym meczu sezonu 2021/22 piłkarze Legionovii Legionowo pokonali na własnym boisku rezerwy Jagiellonii Białystok 2:0. W sobotnim spotkaniu bramki dla podopiecznych trenera Pirosa zdobyli Dawid Papazjan i Patryk Koziara.

Rozpoczynające nowy sezon spotkanie nie mogło zacząć się lepiej dla gospodarzy, którzy zdobyli gola już w siódmej minucie gry, kiedy to precyzyjne dośrodkowanie Kacpra Kaczorowskiego z prawej strony wykorzystał Dawid Papazjan i głową skierował piłkę do siatki. Zachęceni trafieniem miejscowi nie zwalniali tempa i nieco ponad kwadrans później podwyższyli prowadzenie na 2:0. Dobrą indywidualną akcją popisał się Papazjan, a piłkę w bramce umieścił Patryk Koziara. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie meczu spokojni o wynik biało-żółto-czerwoni nie forsowali już tempa i kontrolowali to, co działo się na boisku. Nie brakowało im jednak okazji do zdobycia kolejnych goli, a bliscy powodzenia byli Grzegorz Wojdyga, Sebastian Szerszeń oraz Michał Bajdur. W tym czasie Jagiellonia stworzyła sobie zaledwie jedną dogodną sytuację, ale szczęśliwie dla gospodarzy piłka nie znalazła drogi do bramki.

W meczu z drugą „Jagą” w barwach Legionovii zadebiutowało czterech nowych zawodników: Adam Waszkiewicz, Grzegorz Wojdyga, Sebastian Szerszeń i Piotr Sonnenberg. Swój pierwszy występ po powrocie zaliczył też Konrad Zaklika. W następnej kolejce, w sobotę 14 sierpnia, legionowian czekają wyjazdowe derby ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00.

Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 2:0 (2:0)

Bramki: D. Papazjan (7′), P. Koziara (24′)

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga – Kaczorowski (90′ Barański), Zaklika, Koziara, Dobrogost (63′ Bajdur), Mroczek (90′ Sonnenberg) – Zjawiński (79′ Karabin), Papazjan (79′ Szerszeń).
Jagiellonia II: Niezgoda – Dyszy, Czerech, Żukowski, Stephen (60′ Wolanin), Wiktoruk (79′ Mościcki), Głowicki, Orpik (82′ Huczko), Wasilewski (60′ Pawłowski), Matus, Samborski (60′ Lutostański).
Żółte kartki: Bujak, Dobrogost, Zaklika, Koziara, Zjawiński, Karabin – Wasilewski.