Piłkarze Legionovii Legionowo zakończyli serię spotkań kontrolnych przed startem nowego sezonu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni podopieczni trenera Michała Pirosa rozegrali pięć sparingów. Dwa z nich wygrali, dwa zremisowali i jeden przegrali.

Pierwsze dwa sparingi Legionovia rozegrała w sobotę 24 lipca. Rywalem legionowian był ich ligowy rywal i wicelider z poprzedniego sezonu, Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem, a zagrał w nim teoretycznie optymalny skład Novii. W drugim tego dnia meczu zawodnicy trenera Michała Pirosa zmierzyli się z czwartoligową Wilgą Garwolin. Tym razem szkoleniowiec Legionovii dał szansę młodzieżowcom oraz zawodnikom testowanym. Sprawdzian zakończył się zwycięstwem biało-żółto-czerwonych 3:2.

Kolejnym sparingpartnerem Legionovii były rezerwy Wisły Płock, występujące na co dzień w czwartej lidze. Jak to w tego rodzaju konfrontacjach bywa, na każdą z dwóch połów trener Piros wystawił dwie różne jedenastki. Po pierwszych 45 minutach płocczanie prowadzili 1:0. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Legionovii 2:1, a strzelcami bramek byli Bartosz Mroczek i Sebastian Szerszeń.

Dwa ostatnie mecze kontrolne to starcia z dwoma trzecioligowcami – rywalem z grupy, czyli Błonianką Błonie, oraz z Avią Świdnik. Spotkanie z Błonianką zostało rozegrane w sobotę 31 lipca o godzinie 11.00 na boisku w Laskach i zakończyło się remisem 2:2. Obie bramki dla Novii zdobyli zawodnicy testowani. Cztery godziny później, na stadionie przy Parkowej, Legionovia podjęła Avię. Tym razem legionowianie musieli jednak uznać wyższość rywala, który wygrał 1:0.

Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0

Skład: Błesznowski – Waszkiewicz, Budek, Wojdyga – Kaczorowski, Zaklika, Koziara, Dobrogost, Mroczek – Szerszeń, Papazjan. Weszli: Krzywański, Bujak, Sonnenberg, Bajdur, Barański.

Legionovia Legionowo – Wilga Garwolin 3:2

Bramki dla Legionovii: testowany, J. Karabin, G. Konopski
Skład: Makulec – Gołąb, testowany, testowany – testowany, Karabin, Schmalz, Turkowski, Konopski – testowany, testowany. Weszli: Selibórski, Biłda, Wasążnik.

Legionovia Legionowo – Wisła II Płock 2:1 (0:1)

Bramki dla Legionovii: B. Mroczek, S. Szerszeń
Skład w I połowie: Błesznowski – Bujak, Budek, Borkowski – Kaczorowski, Zaklika, Dobrogost, testowany, Barański – testowany, testowany.
Skład w II połowie: Krzywański – Waszkiewicz, Gołąb, Wojdyga – Sonnenberg, Karabin, Koziara, Bajdur, Mroczek – Zjawiński, Szerszeń.

Legionovia Legionowo – Błonianka Błonie 2:2 (1:1)

Bramki dla Legionovii: testowany, testowany
Skład: Makulec – Bujak, Borkowski, Barański – Sonnenberg, Gołąb, Karabin, Bajdur, testowany – testowany, testowany.

Legionovia Legionowo – Avia Świdnik 0:1 (0:0)

Skład: Krzywański – Waszkiewicz, Budek, Wojdyga – Kaczorowski, Zaklika, Dobrogost, Bajdur, Mroczek – Papazjan, Zjawiński. Weszli: Błesznowski, Barański, Bujak, Szerszeń, Konopski.