Na okres wakacji Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaoferowała młodym czytelnikom szansę zgłębienia wiedzy dotyczącej przyrody powiatu legionowskiego. W osiągnięciu tego celu (a przy okazji w dobrej zabawie) ma im pomóc udział w konkursie pod nazwą „Niezłe ziółka, czyli nasze herbarium”.

„Czy wiedzieliście, że na terenie powiatu legionowskiego znajduje się jedno z największych siedlisk storczyka w województwie mazowieckim? A czy wiedzieliście, że w parku otaczającym pałac w Jabłonnie rośnie ponad 50 pomników przyrody?” – retorycznie pytają organizatorzy. Takich znanych-nieznanych informacji jest z pewnością dużo więcej. Przygotowany przez PIK konkurs pomoże uczestnikom w ich zdobyciu. Organizatorzy zwracają się do nich następująco: „Zadanie macie proste! Zróbcie zdjęcie, narysujcie, namalujcie lub wyklejcie roślinę rosnąca na terenie naszego powiatu. Wykonaną pracę prześlijcie (lub dostarczcie osobiście) nam. Raz w miesiącu wybierzemy i nagrodzimy najlepszą z nich! Warunek jest jeden – razem z pracą musicie przesłać lokalizację siedliska, w którym odnaleźliście prezentowaną roślinę. Zachęcamy również do dodania jej opisu botanicznego”.

Objęty patronatem przez Powiat Legionowski, konkurs PIK-u będzie trwał do końca września. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wydane w postaci pocztówek.